contd

Dlaczego polska młodzież nie lubi swoich ciał i jak to naprawić?

Wydarzenia

Drogie, Drodzy,
zapraszamy na webinarium o tym, dlaczego polska młodzież nie lubi swoich ciał. Zastanowimy się również, jak to naprawić.
Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia z 19 maja 2020 roku, aż 52% polskich dziewcząt i 31% polskich chłopców w wieku 15 lat określa swoje ciała jako „za grube”. To najwyższe wyniki w całej Europie. Negatywne postrzeganie tak istotnej części siebie może skutkować zaburzeniami odżywiania czy zaburzeniami obrazu ciała i problemami z akceptacją siebie także w życiu dorosłym. Wobec tego dlaczego tak ważny temat często bywa zaniedbywany?

Podczas webinarium porozmawiamy m.in. o:

  • Wpływie mediów społecznościowych na postrzeganie własnego ciała,
  • Możliwościach wsparcia dla młodzieży z doświadczeniem zaburzeń obrazu ciała bądź zaburzeń odżywiania,
  • Idei radosnego ruchu (z ang. joyful movement).

KIEDY?

Webinarium odbędzie się 5 maja o godz. 18:00.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM?

Webinarium jest zorganizowane na platformie ClickMeeting, dlatego, by wziąć w nim udział przy wykorzystaniu tej platformy, koniecznza jest rejestracja pod linkiem: https://fundacjaceo.clickmeeting.com/dlaczego…/register…

DLA KOGO?

Webinarium skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem budowania dobrej relacji z ciałem w życiu codziennym oraz wsparciem młodzieży w tym zakresie, a zwłaszcza nauczycieli i nauczycielek, rodziców oraz osób pracujących z młodymi osobami w innych obszarach.
Webinar realizowany w ramach projektu “Pozarządownik szkolny 3.0” finansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.
Webinarium będzie miało formę dyskusji i odbędzie się online. Swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami podzielą się:

Prelegentki:

🏅 Natalia Skoczylas – moderatorka spotkania, koordynatorka projektu Pozarządownik Szkolny 3.0 z ramienia Fundacji Pole Dialogu, działaczka antyprzemocowa i współprowadząca ciałopozytywny podcast Vingardium Grubiosa
🏅 Maja Janota – Fizjoterapeutka i trenerka z misją zarażania ludzi ruchem. Prowadzi konto na Instagramie @okiemfizjoterapeuty, gdzie rozprawia się z mitami na tematy zdrowotne, mówi o roli akceptacji ciała w procesie dbania o zdrowie oraz walczy z fatfobią. Miłośniczka wszystkich kotów.
🏅 Natalia Królak – edukatorka kulturalna, Wiceprezeska Fundacji Fala Nowej Kultury, która poprzez sztukę wspiera aktywizm młodzieżowy oraz dąży do podniesienia dobrostanu młodych ludzi. Współrealizuje SPÓJRZ NA SIEBIE – pierwszą w Polsce ciałopozytywną akcję społeczną angażującą nastolatków. W jej ramach prowadzi ciałopozytywne prelekcje w szkołach w całej Polsce, a także współprowadzi wzmacniające i poświęcone samoakceptacji media społecznościowe @spojrznasiebie na Instagramie.

Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki po wydarzeniu będą mogli wygenerować zaświadczenie potwierdzające udział.
Link do zaświadczenia będzie podawany WYŁĄCZNIE podczas webinarium‼️
Aby usprawnić proces pobierania, prosimy o zalogowanie/zarejestrowanie się w serwisie zaswiadczenia.ceo.org.pl PRZED webinarium.
Zaświadczenia będą dostępne tylko i wyłącznie poprzez podany link. Prosimy o zapisanie go.

Regulamin otrzymania zaświadczeń z naszych wydarzeń online: https://samorzad.ceo.org.pl/…/regulamin_otrzymania…

Inne wydarzenia

Wydarzenia

30/06/2021
Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych
Interesujesz się sprawami społecznymi Chciałbyś dowiedzieć się, jak możesz działać na ich rzecz Zapraszamy Cię na Ogólnopolską Prezentację Projektów młodzieżowych, podczas której zdobędziesz informacje o projektach społecznych realizowanych przez młodzież z całej...
czytaj więcej»
08/04/2021
Kreatywność w działaniach wolontariackich – metoda DT
Drogie i Drodzy, Zapraszamy Was na warsztat "Kreatywność w działaniach wolontariackich – metoda Design Thinking". Design Thinking - czyli myślenie projektowe - to metoda, którą wykorzystuje się do tworzenia innowacyjnych...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań