contd

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

Wydarzenia

Interesujesz się sprawami społecznymi❓ Chciałbyś dowiedzieć się, jak możesz działać na ich rzecz❓ Zapraszamy Cię na Ogólnopolską Prezentację Projektów młodzieżowych, podczas której zdobędziesz informacje o projektach społecznych realizowanych przez młodzież z całej Polski. 🚀
W PROGRAMIE:
 • Reportaże i rozmowa o działaniach młodzieżowych ze szkół w całej Polsce
 • Debata: „Zmieniamy świat” – z udziałem:
  🏅 Krystyny Paszko (inicjatywa Rumianki-Bratki)
  🏅Michała Rogalskiego (zbiór danych o COVID19 w Polsce)
  🏅 przedstawicielki inicjatywy Akcja Menstruacja
 • Spotkanie z gościem specjalnym, którego ogłosimy wkrótce
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji oraz dołączania do wydarzenia na Facebooku.
Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych od dwudziestu lat jest świętem, podczas którego uczniowie i uczennice prezentują swoje projekty społeczności centrum Edukacji Obywatelskiej i sobie nawzajem.
 • W tym roku nasze wydarzenie będzie odbywać się w ramach Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej (https://fb.me/e/1pq7oFsKe). Będziemy podczas niego rozmawiać o doświadczeniach różnorakich wspólnot: klasowej i szkolnej, lokalnej oraz globalnej i o działaniach jakie dla tych wspólnot udało nam się przeprowadzić.
 •  Odwołując się do naszej wspólnoty doświadczeń, kiedy wszyscy mierzyliśmy się ze zdalną edukacją, chcemy przyjrzeć się temu, czego się nauczyliśmy i jak udało się nam wykorzystać ten czas.
 • Chcemy poszukać dobrych rzeczy, które w tym czasie się wydarzyły i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość.
 • W tym roku najciekawsze działania młodzieży zobaczymy w specjalnie przygotowanych na tę okazję reportażach.
 • Nie zabraknie czasu na rozmowę o nich – w trzech debatach wraz z ekspertami przyjrzymy się różnym działaniom na rzecz wspólnot. Zaprosiliśmy także gości specjalnych, którzy opowiedzą nam o swoich projektach na rzecz innych i zainspirują nas do odważnych działań!
 • Zapraszamy wszystkich, których ciekawi ten temat – zarówno młodzież jak i dorosłych.
🔹🔹🔹
Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej to trwające od 7 do 17 czerwca wydarzenie online skierowane do nauczycieli, nauczycielek, dyrektorów, dyrektorek, uczniów i uczennic oraz wszystkich zainteresowanych mądrą edukacją.
Składa się ze spotkań merytorycznych, warsztatów oraz webinariów, których wspólnym mianownikiem jest rozmowa o aktualnych wyzwaniach szkoły.
Treści przekazywane podczas spotkania bazują na efektach całorocznej pracy w programach CEO, z których korzysta około 40 tysięcy nauczycieli oraz dyrektorów z około 10 tysięcy szkół z całej Polski. Wyróżnikiem wydarzenia jest to, że w dyskusji o edukacji szczególną uwagę poświęca się głosowi samej młodzieży.
W tym roku szkolnym motywem przewodnim spotkania jest wspólnota. Będziemy rozmawiać mi. in. o tym, jak zmieniło się jej znaczenie po długim okresie zdalnego funkcjonowania szkoły.
Więcej na www.dni.ceo.org.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku https://fb.me/e/1pq7oFsKe

Inne wydarzenia

Wydarzenia

30/04/2021
Dlaczego polska młodzież nie lubi swoich ciał i jak to naprawić?
Drogie, Drodzy, zapraszamy na webinarium o tym, dlaczego polska młodzież nie lubi swoich ciał. Zastanowimy się również, jak to naprawić. Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia z 19 maja 2020...
czytaj więcej»
08/04/2021
Kreatywność w działaniach wolontariackich – metoda DT
Drogie i Drodzy, Zapraszamy Was na warsztat "Kreatywność w działaniach wolontariackich – metoda Design Thinking". Design Thinking - czyli myślenie projektowe - to metoda, którą wykorzystuje się do tworzenia innowacyjnych...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań