O Młodych przedsiębiorczych

Podstawy przedsiębiorczości i doradztwo zawodowe  w szkołach branżowych rzadko budzą zainteresowanie uczniów. W programie “Młodzi przedsiębiorczy” dostrzegą oni związek tych zagadnień ze swoją przyszłością. Dzięki temu włączą się w Twoje zajęcia.

Z nami zdobędziesz inspiracje m. in. do tego, by Twoi uczniowie i uczennice:

Pokażesz im także, jak ich przyszła praca może wpływać na społeczeństwo i klimat. Wraz z naszymi partnerami (Kooperatywa Dobrze, Kuchnia Konfliktu, Newschool i Szkoła branżowa I stopnia w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu ) zaplanowaliśmy program tak, by pomóc Ci kształtować świadomych pracowników i pracodawców. Możesz go realizować nie tylko na lekcjach przedsiębiorczości, lecz także w ramach doradztwa zawodowego, godziny wychowawczej czy WOS. 

Młodzi przedsiębiorczy

kiedy:
kto:
etap:
forma:
o czym:

09.2022 – 06.2023
nauczyciele szkół branżowych I stopnia i prowadzone przez nich klasy/zespoły uczniowskie.  
szkoły branżowe I stopnia, scenariusze lekcji, szkolenia, webinaria, warsztaty, praca projektowa, mentoring.
przedsiębiorczość uczniowska

Sponsor

Projekt „Młodzi Przedsiębiorczy. Program rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich w szkołach branżowych’’ korzysta z dofinansowania o wartości 110 187,00 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie kompleksowego programu rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich (KS) uczniów szkół branżowych poprzez nauczanie przedsiębiorczości w praktyce”.