Civic Up! Academy

Jeśli widzisz w swojej szkole, prężnie działających młodych ludzi (koniecznie dwójki), którzy lubią coś robić dla innych i chcą zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie – to wydarzenie jest dla nich. Poleć je dalej. 

Civic Up! Academy to dziesięciodniowa szkoła letnia dla aktywistów z całej Polski w wieku
od 15 do 18 lat. Udział w szkole jest bezpłatny, znajomości i umiejętności realizowania projektów i działania w sferze publicznej są bezcenne. 

Szkoła dla aktywistów swoją pierwszą edycję miała w 2018 r. Warsztaty organizowane
są przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i z Fundacją Wspomagania Wsi.

1. Jak to działa?

Civic Up! to letnia szkoła dla młodych aktywistów podczas której pracujemy metodą warsztatową, praktycznie

Podstawą pracy jest zrealizowanie własnych działań społecznych, które odbywają się przy wsparciu i pod okiem doświadczonych trenerów i ekspertów. 

Po szkole letniej ze wsparciem naszych mentorek młodzież realizuje swój własny projekt społeczny! To szansa na sprawdzenie się w działaniu, wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów.

2. Dlaczego zapraszamy młodzież?

Bo to projekt CEO i współpracujących z nim organizacji wspierający wyłącznie młodych ludzi. Zapisz się, albo przekaż informację o projekcie osobom, które się mieszczą w tym opisie:

Jesteś takim człowiekiem? Znasz taki ludzi. Zgłoście się. Czekamy na Was.

Zgłoszenia

W formularzu znajdują się zadania rekrutacyjne:

Pierwsze z nich to prezentacja swojej sprawy w języku polskim (od 1,5 do 2:59 min.) – czyli wspólny film dla pary. Obie osoby powinny być w równym stopniu włączone w przygotowanie i realizację materiału:

W filmie określcie potrzebę istotną dla Waszych rówieśników/młodych ludzi w Waszym otoczeniu. Sprawdźcie o czym rozmawiają młodzi ludzie w Waszej społeczności, co wzbudza ich emocje, jakie mają potrzeby, wobec których chcielibyście podjąć działanie.

Uwaga! Jest to moment rozpoznania. Nie proponujcie konkretnych pomysłów na działania, tylko opiszcie problem. Zależy nam na tym, żebyście opisali Wasze otoczenie, poznali je i zobaczyli, jakie są potrzeby Waszych kolegów i koleżanek. Dobra diagnoza to pierwszy krok metody, którą będziemy pracować podczas szkoły letniej. Nad konkretnymi rozwiązaniami pracujemy podczas warsztatów.

Drugi film to wypowiedź w języku angielskim (do 1:29 min.) zawierająca autoprezentację kandydatki lub kandydata – osobny film dla każdej osoby w parze. Co ma być w środku?

Powiedz nam np:

Opowiedz również dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach, czego po nim oczekujesz i jak wykorzystasz wiedzę w nich zdobytą. Forma i treść zależy od Ciebie – przekonaj nas, że jesteś właściwą osobą do udziału w Civic UP! Academy.

Zanim przystąpisz do kręcenia, zapoznaj się z regulaminem szkoły letniej. Tam znajdziesz informację, jak przyznawane są punkty za Wasze filmiki i w jaki sposób je nam przesłać.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do: 10.03.2024 r. 

Harmonogram

  • Kwalifikacja

    wypełnienie zgłoszenia udziału w letniej szkole do 10.03.2024

  • Diagnoza

    Sprawdzicie potrzeby, wobec których podejmiecie działania

  • Letnia Szkoła

    24.06-02.07.2024, Warszawa

  • Działania

    Ze wsparciem mentorskim zrealizujecie projekt

  • Świętowanie

    Ponownie się spotykamy, żeby zobaczyć, co nam się udało

Jakie tematy poruszymy na warsztatach:

Poznaj inne programy

Sprawdź pełną ofertę nowych bezpłatnych programów Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Do pobrania

Regulamin

Regulamin

Partnerzy

Projekt finansowany ze środków Ambasady Stanów Zjednoczonych. Organizowany przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych, Fundację Wspomagania Wsi i Centrum Edukacji Obywatelskiej.