Zapisz się do projektu

Zaangażowanie w klasie

W programie „Młodzi w akcji"

Obecnie zbieramy nauczycielki i nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie (lub podobnym działaniu) w nowym roku szkolnym.

Projekt jest dla wszystkich, którzy angażują dzieci i młodzież w naukę i działania dodatkowe. To także czas na autorefleksję i zadbanie o swoje potrzeby.

Proste zadania i spotkania z mentorami i mentorkami pozwolą Ci poznać dobre praktyki i zastosować je w Twojej pracy, a Twoich uczniów i uczennice zaprosimy do udziału w darmowym festiwalu internetowym. 

1. Jak to działa

Projekt składa się z modułu wstępnego i 3 modułów merytorycznych:

  • Czy oni mają na wszystko wywalone? O roli myśli i emocji w angażowaniu uczniów”
  • Czy oni muszą sobie docinać? O budowaniu relacji w klasie”
  • Przepraszam, czy to na ocenę? O ocenach i błędach”

Realizacja projektu trwa łącznie 18 godzin – po 3 godziny tygodniowo przez 6 tygodni.

Projekt jest realizowany na platformie internetowej. Możesz korzystać z niej w dowolnym czasie. Zachęcamy jednak, aby wyznaczyć sobie regularny, cotygodniowy termin. Dzięki temu skorzystasz z platformy w sposób bardziej efektywny.

2. Dlaczego warto

Projekt pozwoli Ci spojrzeć na zaangażowanie z punktu widzenia uczniów i uczennic. Pomoże Ci też zadbać o swój dobrostan i nabrać sił. Dzięki szybkim modułom i wsparciu mentorskim oraz innym nauczycielom i nauczycielkom poznasz dobre praktyki dbania zarówno o siebie, jak i o innych.

Udział w projekcie jest zgodny z priorytetami Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok szkolny 2023/24 (sprawdź punkt 3 na stronie MEiN).


3. Zgłoszenie na rok szkolny 2024/25

Kliknij niżej, wypełnij formularz i zaznacz, że jesteś zainteresowany tym obszarem działań CEO.

Wyślij innym linka. Może warto wziąć udział razem? A może znasz kogoś, komu to działanie się przyda?

4. Harmonogram w tym roku

Projekt trwa od października do grudnia 2023 roku. W tym czasie spotykamy się 3 razy ze swoim mentorem lub mentorką. W grudniu zapraszamy Twoich uczniów i uczennice do udziału w bezpłatnym festiwalu internetowym, który organizujemy.

5. Regulamin

6. Kontakt

Masz pytania?
Napisz do ekspertek CEO


7. Partnerzy

„Młodzi w Akcji – projekt dla nauczyciela” jest współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu Szkoła ucząca się.

Poznaj inne projekty

Szykujemy właśnie ofertę na nowe, wiosenne półrocze. Znajdź coś dla siebie. Bezpłatnie. Poczuj znów radość z uczenia!